هیمه خانه

اصول انتخاب میز ناهار خوری

IMG 20210711 WA0000 e1685036023867

میز ناهار خوری شاید تا همین چند سال پیش صرفا یکی از نیازهای نه چندان پر اهمیت خانواده‌ها بود برای این‌که دور هم جمع شوند و غذا بخورند. با گذر زمان و پیشرفت‌های هنر معماری و اهمیت دکوراسیون داخلی در خانه‌ها و خانواده‌ها، اکنون به نظر می‌رسد که این عناصر، چه میز ناهارخوری و چه انواع و اقسام صندلی‌ها و نیمکت‌هایی که برای آن‌ها سراغ داریم، یکی از المان‌های زیبایی شناسی در خانه‌ها شده‌اند. بسیاری از خانواده‌ها، در انتخاب سرویس ناهار خوری تمام دقت را به کار می‌گیرند تا آن را به نحوی انتخاب کنند که در

انواع میز ناهارخوری

میز ناهار خوری چوبی

این نوع میز ناهارخوری معمولا پایه های چوبی از جنس چوب راش، چوب کاج و … داشته و با پیچ و مهره به پایه ها متصل شده یا از پایه جدا باشد. هر کدام از این مدل ها مزیت خاص خود را دارند. مثلا مدلی که رویه میز به پایه آن پیچ و مهره شده است مانع از رنگ پریدگی پایه ها می شود

سبک و مدل میز ناهارخوری

تفاوت سبک و مدل‌ها این امکان را به خریدار می‌دهد تا از بهترین‌ها باخبر باشد. مدل‌های شیشه‌ای بسیار زیبا و درعین حال بسیار سنگین و پرخطر هستند. مدل‌های چوبی از محبوب‌ترین‌ها هستند. بعضی از این اجناس حاشیه‌های کنده‌کاری شده دارند و معرق‌کاری‌هایی با سبک‌های مختلف روی آن دارند. مدل‌های گرد و مدل‌های مستطیل هردو محبوبند ولی مدل‌های مستطیل شکل، چون راحت‌تر با فضای خالی منزل هماهنگ می‌شوند پرهوادارتر هستند. مدل‌های گرد بیشتر سبک چوبی- شیشه‌ای دارند به گونه‌ای که یک لایه چوب و یک لایه شیشه روی آن قرار می‌گیرد که می‌توان گفت زیبایی خاص خود را دارد.

اصول خرید بهترین میز نهارخوری

میز ناهارخوری مستحکم

اگر می خواهید میز و صندلی داشته باشید که در جشن ها و مهمانی ها یا با وجود داشتن بچه های کوچک و بازیگوش در خانه مدت زیادی برای شما دوام بیاورد، میزهای چوبی (چوب طبیعی مثل راش، کاج، گردو، افرا، بلوط و …) بهترین گزینه هستند. چوب های کامپوزیت مانند چوب های چندلا و ام دی اف مقاوم و مقرون به صرفه هستند اما به محکمی چوب های طبیعی نیستند.

در نظرگرفتن محدودیت فضای خانه برای خرید میز ناهارخوری

میزهای گرد برای فضاهای کوچک تر بسیار مناسب هستند. چیدمان صندلی ها در گرداگرد آن ها راحت تر است و می توانند حتی صندلی های بیشتری را در مواقع ضروری جای دهند. در صورتی که میزهای مستطیلی به دلیلی پایه ها و اضلاع شان از این انعطاف پذیری برخوردار نیستند.

راحتی صندلی میز ناهارخوری

صندلی ها نیز از اهمیت زیادی برخوردارند. درست است که در هنگام میل غذا زمان کوتاهی را روی این صندلی ها می نشینید اما همین زمان کوتاه از اهمیت زیادی برخوردار است و شما باید از راحتی کافی در هنگام میل غذا برخوردار باشید. صندلی های مبلی علاوه بر تأمین راحتی شما، در مواقعی که مهمان دارید می توانند به عنوان مبل اضافی در فضای نشیمن به کار روند.

مطالب مرتبط